Dantų balinimas

Rūkymas, kava, arbata, raudonas vynas, vaisių ir daržovių sultys, netobuli dantų priežiūros ir higienos įpročiai – tikri baltų dantų priešai. Ypač kai norisi šypsotis be jokių kompleksų dėl pageltusių dantų.

Dantų balinimas –  gana paprastas būdas bene kiekvienam džiaugtis balta šypsena. Odontologijoje dantų balinimas atliekamas naudojant balinančią medžiagą – karbamido peroksidą. Įvairiems dantų balinimo būdams yra naudojama ta pati tik skirtingos koncentracijos cheminė medžiaga. Remiantis tyrimais, galima teigti, jog balinant sveikus dantis vandenilio peroksidu, jiems nepakenkiama, nepažeidžiama danties struktūra, aplinkiniai audiniai. Tik reikėtų nepamiršti, kad ši procedūra turi būti atliekama laikantis nurodytų taisyklių ir prieš tai pasikonsultavus su specialistu.

Gyvų dantų balinimas gali būti:

  • namuose, kurį atlieka pats pacientas, naudojant kapas
  • kabinete, atliekamas odontologo.

Dantų balinimas kapomis:

Pirmiausia odontologas pacientui nuima dantų atspaudus. Šie nusiunčiami į dantų technikų laboratoriją. Pagal dantų atspaudus dantų technikas pagamina individualias skaidrias formas – kapas. Namuose į kapas pacientas pripila balinančios medžiagos ir užsideda ant dantų tam tikram gamintojo rekomenduojamam laiko tarpui, dažniausiai nakčiai. Taip balinama kiekvieną dieną, bet ne ilgiau 14 dienų.

1

Gyvų dantų balinimas odontologo kabinete:

Odontologas pirmiausia uždeda specialias apsaugas ant lūpų. Kad apsaugoti dantenas, šios aptepamos specialia šviesoje kietinama mase. Dantų balinimui naudojamas tas pats karbamido peroksidas, tik aukštesnės koncentracijos.

Balinant dantis namuose prireikia daugiau laiko ir kantrybės. Dantų jautrumas gali būti visą balinimo laiką (apie 10-14 parų). Balinimo metu reikia vengti dažančio maisto ir gėrimų, nerūkyti.

Odontologo kabinete dantų balinimui prireikia tik 1- 2 vizitų, trunkančių apie valandą. Dantų jautrumą galima jausti tik vieną parą arba visai jo nebūna ir tik 1-2 paras reikia vengti dažančių produktų, nerūkyti.

Negyvų dantų balinimas:

2

Negyvi dantys dėl nesamos inervacijos ir kraujotakos palaipsniui tamsėja. Taip pat danties vainiko patamsėjimą gali sukelti gilus kariesas, traumos, kai nebegyvo danties pulpos irimo produktai nudažo danties audinius.

Prieš balinant priekinį negyvą dantį, pirmiausia įvertinamas kanalo sugydymas ir plombavimas. Jei reikia, atliekamas kanalo pergydymas. Balinamoji medžiaga įdedama į danties vidų. Priklausomai nuo to, kokia vidinio balinimo medžiaga naudojama, ji keičiama kas 4 – 5 dienas, kol pasiekiamas reikiamas rezultatas.

Gautas balinimo efektas, deja, nėra amžinas. Priklausomai nuo to, kiek vartojate kavos, arbatos, raudono vyno, burokėlių, įvairių kitų dažančių produktų, jei rūkote, dantys palaipsniui vėl patamsės. Tuomet rekomenduojamas palaikomasis balinimas kapomis arba odontologo kabinete, bet ne dažniau kaip kas pusmetį.

Dantų balinimo šalutinis poveikis:

Dantų jautrumas. Tačiau atsiradę pokyčiai danties pulpoje yra grįžtami, jei šia procedūra nepiktnaudžiaujama ir vadovaujamasi odontologo rekomendacijomis. Danties jautrumas yra tik laikinas nepatogumas.

SVARBU !

  • Kad ir kokį dantų balinimo būdą pasirinktumėte, prieš tai būtina atlikti profesionalią burnos higieną.
  • Vainikėliai ir dantų plombos nebąla.
  • Po balinimo kelias dienas reikia vengti dažančių maisto produktų, ledų, nerūkyti.