Dantų implantacija

 Danties implantas – tai varžto formos danties šaknies pakaitalas. Yra gaminamas iš ypatingai tvirtos, bet lengvos ir biologiškai suderinamos medžiagos – titano arba titano ir cirkonio lydinio. Implantas chirurginiu būdu yra įsukamas į viršutinį arba apatinį žandikaulį vietoje prarasto danties šaknies. Danties implanto paviršius yra porėtas, kad greičiau ir tvirčiau suaugtų su kaulu.

Dantų implantai gali būti naudojami:

  • Netekus vieno danties. Šiuo atveju implantacijos svarbiausias privalumas yra tas, kad išsaugomi sveiki šalia esantys dantys. Jų nereikia šlifuoti ar kaip kitaip pažeisti. Be to, šalia esantys dantys apsaugomi nuo papildomų apkrovų, kurios atsiranda uždėjus tiltinį protezą.

1

  • Netekus keleto dantų, kaip tiltinio protezo fiksacija. Tai ypač aktualu pacientams, netekusiems galinių dantų, kai nebeįmanoma protezuoti tiltiniu protezu, o išimamas protezas kelia didžiulį diskomfortą.

2

  • Išimamų protezų fiksacijai. Jei pacientas visai nebeturi dantų, lieka dvi išeitys. Išimami protezai, vadinamosios plokštelės. Tačiau šie protezai nestabilūs ir sukelia didžiulį diskomfortą. Kita išeitis – įsriegti implantus, ir naudojant tam tikras prilaikančias sistemas, prie šių implantų fiksuoti išimamus protezas. Prilaikančiąją sistemą sudaro dvi dalys: viena jų tvirtinasi ant implanto, kita yra išamo protezo sudedamoji dalis. Toks fiksuotas išimamas protezas yra stabilus, belieka pacientui vakare jį išsiimti ir išsivalyti.

3

  • Pacientui nebeturint visiškai dantų ir protezuojant nenuimamu tiltiniu protezu.

4

Kaip atliekama implantacija?

  • Prieš atliekant implantaciją, pacientui yra daroma kompiuterinė rentgeno panoraminė (ortopantomograma) nuotrauka, pagal kurią chirurgas įvertina kaulo kokybinę ir kiekybinę charakteristiką, anatominių darinių (sinuso, apatinio žandikaulio nervo ir kt.) lokalizaciją. Rentgeno nuotrauka reikalinga ir tam, kad teisingai būtų suplanuotas visas gydymas (taisyklinga implantų padėtis, protezo teisinga konstrukcija).
  • Implantacijos metu atliekamas vietinis nuskausminimas. Vieno implanto įsriegimas tetrunka 20 – 30 min.
  • Po 7 – 10 dienų išimami siūlai.
  • Po 3 – 6 mėnesių galima protezuoti. Į implantą įsukama detalė, ant kurios tvirtinamas vainikėlis.

5

Mūsų klinikoje sukami Straumann kompanijų grupės implantai – šveicariška kokybė ir ilgaamžiškumas.