Estetinis plombavimas

Kas yra estetinis plombavimas?

Tai gydymo metodas, kuomet plombinės medžiagos pagalba pagražinama arba sukuriama ideali šypsena. Estetinį plombavimą galima taikyti vienam, daliai arba visiems dantimis. Gali būti dengiama dalis danties paviršiaus, arba visas. Estetinis plombavimas rekomenduojamas žmonėms, kurių dantys yra pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę, netaisyklingai išdygę, susigrūdę, turintys tarpus, po traumos, kurios metu dantis nuskilo ar įskilo. Estetinio plombavimo metu padailinama dantų forma, pakeičiamos senos, patamsėjusios plombos, į nepastebimas restauracijas.  

Ką būtina atlikti prieš estetinį plombavimą?

Prieš atstatant dantis, įvertinama žmogaus veido forma, dantų spalva ir forma, dantų išsidėstymas. Atkreipiamas dėmesys į paciento amžių, lytį, pageidavimus.

Prieš estetinį plombavimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną – pašalinti minkštąjį ir kietajį dantų apnašą (akmenis).

Jei paciento netenkina jo dantų spalva, dantų balinimą rekomenduojama atlikti prieš estetinį plombavimą, nes plombinės medžiagos spalvos balinamoji medžiaga nekeičia. Po balinimo iki estetinio plombavimo turi praeiti ne mažiau 2 savaitės.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas?

Prieš procedūrą atliekamas nuskausminimas.

Kokybei užtikrinti plombavimo metu naudojama koferdamo sistema. Tai drėgmei nepralaidi guma, užtraukiama ant plombuojamų dantų ir įrėminama į specialų lankelį. Tokiu būdu dantys apsaugomi nuo seilių, mikroorganizmų, kvėpuojant susidarančių garų, o į burnos ertmę nepatenka šalinamos plombinės medžiagos likučiai.

Senos plombinės medžiagos ir karieso pažeisti audiniai yra pašalinami, tačiau dantys nešlifuojami, todėl išsaugomas jų gyvybingumas. Atliekant plombavimą prarasti audiniai atkuriami sluoksnis po sluoksnio, kad savo forma, spalva, skaidrumu ir paviršiaus struktūra prilygtų natūraliam danties vaizdui ir spalvai.

Plombuojama naujausios kartos ir aukščiausios kokybės šviesa kietinamomis plombinėmis medžiagomis, kurios savo savybėmis artimos natūraliems danties audiniams: tvirtos, atsparios kramtymo jėgoms, dantų nudilimui, tvirtai sukimba su dantimi. Platus atspalvių spektras ir galimybė poliruoti iki natūralaus emalio blizgesio leidžia pacientui sukurti nuostabią ir natūralią šypseną.

Ko tikėtis po estetinio plombavimo?

Po plombavimo keletą dienų gali būti dantenų paraudimas, kraujavimas ar dantų jautrumas. Kartais gali kilti sunkumų tariant kai kuriuos garsus (dažniausiai kai uždaromas tarpas tarp centrinių kandžių – diastema, ar po plombavimo pasikeičia dantų padėtis).  

Plombuotų dantų priežiūra:

  • Pora dienų po plombavimo negalima vartoti dažančių maisto produktų (randono vyno, burokėlių, morkų, mėlynių…).
  • Dantų šepetėlį reikėtų pasirinkti minkštą, o pastą – be stiprių abrazyvinių medžiagų (vengti ilgą laiką dantis valyti balinančiomis pastomis dėl jose esančių abrazyvinių dalelių), nes taip valant daug greičiau susibraižo nupoliruotas danties paviršius ir dantis netenka blizgesio, greičiau įsigeria maistinis pigmentas.
  • Kas pusę metų rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną ir estetiškai plombuotų dantų poliravimą (paviršius vėl tampa blizgus).
  • Nerekomenduojama rūkyti.
  • Jei buvo keliamas sąkandis, keičiama dantų forma, padėtis lanke, kad apsaugoti restauracijas nuo įskilimų, rekomenduojama po estetinio plombavimo nakčiai įsidėti apsauginę kapą. Tai skaidri kapa, individualiai pagaminama dantų techniko laboratorijoje.

Estetinio plombavimo darbai

Prieš
1 pries
Po
1 po
2 pries
2 po
3 pries
3 po
4 pries
4 po